出售115网盘VIP年卡,300元/年。
本站提供 蓝光Blu-ray/HDTV 720P/1080P/2160P/4K 蓝光原盘 电影电视,硬盘代拷贝
1. 代拷贝收费标准:例如:500G硬盘(实际可拷贝465G)=70元,640G硬盘(实际可拷贝596G)=80元,1TB硬盘(实际可拷贝930G)=100元,1.5TB硬盘(实际可拷贝1396GB)=150元,2TB硬盘(实际可拷贝1862GB)=200元,3TB硬盘(实际可拷贝2792GB)=300元。本站也有全新拷满自选片源硬盘出售。
2. 网盘下载1G=0.2元,尾数四舍五入,最低一次5元。
3. 购买硬盘联系方式: 阿里旺旺: 点击这里给我发消息  ,邮箱: 淘宝店铺:http://94hd.taobao.com

    关于各种格式的区别:
  • 原盘:原始蓝光光盘上拷贝,包含菜单﹑花絮等,电脑上需用ArcSoft TotalMedia Theater或PowerDVD播放才有字幕,高清播放机播放原盘或原盘ISO,请确保你的机子支持后再选,避免发生兼容性问题
  • REMUX:无损的提取出原盘的原始视频数据和音频数据,去除菜单﹑花絮和多余的音轨,封装到TS格式中,可能采用DVD提取的国粤语和其他音轨,画质与原盘没有差别
  • 720P RiP:对蓝光Blu-ray等介质的原始视频进行重编码,视频形式采用X264编码,容量一般为4.36G~8.7G,音频采用原片音轨转码的AC3或DTS,能采用DVD提取的国粤语和其他音轨,分辨率1280X528~720
  • 1080P RiP:对蓝光Blu-ray等介质的原始视频进行重编码,视频形式采用X264编码,容量一般为6.6G~13G,音频采用原片音轨转码的AC3或DTS,能采用DVD提取的国粤语和其他音轨,分辨率1920X800~1080
  • HDTV的片源是录制于高清电视,基本都有台标

 内容介绍
英文片名CCTV Green Paradise
中文片名绿色天堂 (2009)
类型纪录
地区法国
文件大小 29.06 GB, HDTV RiP 720p
文件格式 MKV/x264
音轨 国语 AC3 2.0
字幕 中文字幕


中文名: 绿色天堂
英文名: Green Paradise
资源格式: HDTV
版本: 720p
地区: 法国
语言: 英语
简介:

From Brazil to Sri Lanka, explore the most beautiful natural paradises in the world, preserved thanks to the dedication of local populations. In each film, we meet the inhabitants of these areas who have developed small businesses to welcome visitors in their environment. Another form of tourism is born: sustainable tourism. These travellers respect local cultures and are eager for authenticity. Green Paradise tells us the story of devoted inhabitants who manage to benefit from this new form of tourism and conserve their traditional way of life. They dedicate themselves to the protection of their natural heritage by resisting mass tourism.
ODCINEK 1. WODA I PIASEK. EGIPT
Egipt, otoczony przez Morze Śródziemne na północy i Morze Czerwone na wschodzie, od lat stanowi doskonałe miejsce dla turystów, którzy - jak się okazuje - są głównym źródłem dochodu tego kraju. Piramidy, rejs po Nilu, luksusowe hotele w Szarm el-Szejk, Giza i Kair, Aleksandria i Luksor. Wiele stanowisk archeologicznych, z których większość otwarta jest dla zwiedzających. Ale Egipt to także nieznane tereny, w które zwykli turyści raczej się nie zagłębiają. Twórcy dokumentu "Zielony raj" zabiorą tam telewidzów i pokażą im te tajemnicze, dziewicze zakątki Egiptu.
ODCINEK 2. ZACHOWANE PIĘKNO. BRAZYLIA
Brazylia to nie tylko Rio de Janeiro, samba i wszechobecna piłka nożna. Z dala od turystów i cywilizacji zachowało się niezmienione przez człowieka miejsce. Niemalże raj, w którym ludzie i natura współgrają ze sobą i tworzą idealną harmonię. W tym odcinku twórcy przedstawią 21 brazylijskich wysp otoczonych przez niebiańsko piękną turkusową wodę, w której spokojny żywot wiodą żółwie, delfiny oraz rozmaite inne zwierzęta. Wybujała roślinność tropikalnych lasów i najpiękniejsze w kraju plaże są charakterystyczne dla tych zapomnianych przez świat miejsc. Dokument przedstawi również mieszkańców tych dziewiczych obszarów, którzy ciężko pracują by zachować naturalne piękno unikalnych brazylijskich i dzięki, którym te miejsca w ogóle jeszcze istnieją.
ODCINEK 3. GŁOSY PUSTYNI. CHILE
Chile zajmuje terytorium, rozciągające aż na 38 stopni południowej szerokości geograficznej. Dużą cześć kraju zajmują przed wszystkim tereny górskie oraz wyżynne. Jednak nie ten aspekt geografii Chile rozpatrują twórcy dokumentu. Warto zwrócić uwagę na dwojaki charakter tego południowoamerykańskiego kraju. Chile to dwie krainy - jedna, południowa, bogata we florę i faunę, pełna lasów i obfita w opady, zaś druga, północna, pokryta pustyniami i miejscami zapomniana oraz porzucona przez ludzi. I to właśnie ten drugi obraz przykuł uwagę dokumentalistów, podróżujących konno przez jałowe tereny chilijskiej północy, gdzie deszcz jest zjawiskiem jeszcze rzadszym niż kometa Halleya. Trzymając się stylistyki kosmicznej warto zaznaczyć, że nie przypadkiem to na pustynnych terenach Chile testowane są pojazdy kosmiczne eksplorujące Marsa.
ODCINEK 4. Z NURTEM MEKONGU. LAOS
Mekong to najdłuższa rzeka Półwyspu Indochińskiego. Podążając jej nurtem, eksploratorzy z 'Zielonego Raju', dotarli do Laosu - królestwa nieskażonej przyrody. Większość obszarów Laosu pokryta jest lasami. Stanowią one bogate źródło drewna hebanowego, różanego i palisandrowego. Kraj ma charakter górzysty i jako jedyny w regionie nie posiada dostępu do morza. Autorzy dokumentu pokażą jak dużą rolę odgrywają tu rzeki, które w związku z brakiem dróg, stanowią główne szlaki transportowe. Północno-wschodnia część Laosu to osnuta legendą Równina Dzbanów, na której terenie znajdują się tajemnicze urny grzebalne. Południe kraju zwane jest 'krainą 4 tysięcy wysp'. Za czasów kolonialnych rozciągały się tu liczne plantacje kawy. Laos - ze swoją dziką roślinnością, malowniczymi wioskami i ryżowym winem postrzegany jest jako oaza spokoju. Podobno nawet czas płynie tu wolniej - w swoim lao tempie.
ODCINEK 5: PUSTYNIA MIĘDZY DWIEMA WODAMI. MEKSYK.
W kolejnym odcinku z serii 'Zielony Raj' podróżnicy docierają do Meksyku. Łańcuchy górskie, wulkany, pustynie, lasy tropikalne. Do tego piramidy i zaginione w dżunglach miasta - Meksyk to kraina pełna cudów natury i pozostałości po wielkich indiańskich cywilizacjach. Twórcy dokumentu starają się pokazać, jak wiele sprzeczności można znaleźć w tym niezwykłym kraju. Obok cywilizowanych miast istnieją tu bowiem odizolowane wioski, w których czas się zatrzymał. Żyją w nich indiańscy chłopi oddani tradycjom swoich przodków. Piękno Meksyku tkwi w jego różnorodności. Każdy region kraju charakteryzuje odrębna kultura, architektura i kuchnia. Wizyta w Meksyku nie może być zatem niczym innym jak niesamowitą przygodą.
ODCINEK 6. BŁĘKITNA LAGUNA. POLINEZJA FRANCUSKA.
W kolejnym odcinku "Zielonego Raju" twórcy zabiorą widzów w podróż po Polinezji Francuskiej. Będzie to wyprawa w bajeczną krainę ponad 150 wysp, zgromadzonych w 5 archipelagach. Wyspy Polinezji mają charakter górzysty. Największą i najbardziej znaną z nich jest Thaiti. To tu znajduje się stolica polinezyjskiej krainy - Papeete. Wyspa pokryta jest gęstą roślinnością, pełno na niej wąwozów i wodospadów. Jej mieszkańcy, których większość stanowią rdzenni Polinezyjczycy, z powodzeniem uprawiają banany, cytrusy i pachnącą wanilię. Francuska laguna to idealne miejsce nie tylko dla wielbicieli 'wielkiego błękitu', ale także dla poszukiwaczy skarbów. W jej głębinach bowiem, w przepięknych rafach koralowych, ukryte są złoża perłowych muszli. Wystarczy zatem zanurkować, by poczuć się jak prawdziwy odkrywca.
ODCINEK 7. SZMARAGDOWA WYSPA. SRI LANKA
W tym odcinku "Zielonego Raju" widzowie będą mogli podziwiać przepiękną faunę i florę Sri Lanki. Kraj położony jest na Wyspie Cejlon, w południowej części Azji. Nazwa państwa w sanskrycie oznacza "olśniewający kraj" - i nie jest ani trochę przesadzona. Roślinność Sri Lanki mieni się tysiącem barw. Pełno tu lasów bambusowych, a schronienia przed gorącym słońcem można szukać w cieniu licznych palm. Autorzy programu pokażą również bogactwo świata zwierząt, do którego należą tu m.in.: słoń indyjski, krokodyl, kobra i lampart. Sri Lankę charakteryzuje także różnorodność religijna - Lankijczycy wznoszą modły zarówno do Buddy, jak i do Allacha, Siwy i Boga chrześcijan. "Olśniewający kraj" jest zatem kolorowy pod każdym względem.
ODCINEK 8. WYSPA O WIELU OBLICZACH. MADAGASKAR.
Madagaskar jest czwartą co do wielkości wyspą na świecie. Jest to miejsce niezwykłe, bo każdy jego kraniec charakteryzuje się innym ukształtowaniem terenu. Wschodnie wybrzeże to niziny, które przechodzą w strome urwiska. Centrum wyspy stanowią wyżyny, natomiast na północy rozciągają się masywy górskie. Południowa jej część pokryta jest płaskowyżem i pustyniami, a zachodnie wybrzeże pełne jest zatoczek i rozległych równin. Na Madagaskarze występują dwie strefy roślinne - lasy podrównikowe i sawanny. Klimat tropikalny sprzyja uprawie soczystych cytrusów. Wśród ludności wyspy można znaleźć przedstawicieli jej rdzennych mieszkańców - Malgaszów. Ciekawym doświadczeniem jest obserwacja ich życia codziennego. Plemiona te cechuje bowiem specyficzny rytm pracy i wiara w pradawne przesądy. Wyspa szczyci się także bogatą fauną. Królują tu sympatyczne lemury - które w niektórych gospodarstwach dołączyły do grona zwierząt domowych.
ODCINEK 9. TĘCZOWY NARÓD. REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI
W kolejnym odcinku "Zielonego Raju" widzowie będą mogli podziwiać bogactwa fauny i flory Czarnego Lądu. Twórcy serii dotrą do najdalej wysuniętego kraju w Afryce - Republiki Południowej Afryki. Państwo to z trzech stron otoczone jest wodami oceanów Indyjskiego i Atlantyckiego. W większości kraj pokryty jest płaskowyżem. Północno-wschodnią część kraju zajmuje pustynia Kalahari. Klimat Afryki jest słoneczny i suchy. Śnieg można tu spotkać jedynie w wysokich górach. RPA leży na półkuli południowej, a więc pory roku są przeciwne do tych europejskich. Większość ludności RPA stanowią rdzenni Afrykańczycy oraz Afrykanerzy - czyli potomkowie Europejczyków, którzy przed wiekami osiedlili się na Czarnym Lądzie. Obowiązuje tu aż 11 języków urzędowych, w tym angielski. RPA to przede wszystkim niesamowite okazy fauny i flory. Można tu spotkać zarówno olbrzymie słonie i hipopotamy, jaki i najmniejsze ssaki na świecie, czyli ryjówki malutkie. W rejonie Przylądka Dobrej Nadziei występują też dzikie pingwiny. RPA jest także królestwem ponad 20 000 gatunków roślin, co stanowi 15 % wszystkich poznanych roślin świata.
ODCINEK 10. TĘCZOWY NARÓD. REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI
W ostatnim odcinku serii "zielony raj" twórcy odwiedzają australię. Nazwa kraju pochodzi od łacińskiego określenia "terra australis", które oznacza ziemię południową. Jest to jedyne państwo na świecie, które jest zarazem kontynentem. Australię ze wszystkich stron otaczają wody oceanu. Większość jej powierzchni pokrywają pustynie. Fauna australii zasadniczo różni się od fauny pozostałych regionów świata. Występują tu zwierzęta, których nie spotka się w żadnym innym zakątku globu - psy dingo, torbacze - w tym największy z nich - diabeł tasmański. W niektórych rejonach kraju można spotkać potomków aborygenów, czyli rdzennych mieszkańców australii. Zamieszkują oni głównie słabo zaludnione i nieurodzajne obszary australii zachodniej, queenslandu i terytorium północnego. Liczna populacja aborygenów zamieszkuje także slumsy w wielkich australijskich miastach. Południowa australia szczyci się słynnymi winnicami. Podobno tylko tam produkuje się wina, do których po pierwszym kieliszku, nie sposób nie powrócić.